Вегетаріанська кухня теж може бути смачною та корисною. Не дивно, що все більше людей у всьому світі відмовляються від вживання тваринної їжі, зокрема м’яса. Фуд-корт Roll Club пропонує великий асортимент таких страв, включаючи вегетаріанські суші та піцу.

У приготуванні роликів, бургерів та вегетаріанської піци використовуються свіжі овочі, різні соуси, що надають відмінного смаку. Страви характеризуються гарною подачею, і, що дуже важливо, ними можна повноцінно пообідати. Є можливість переконатися особисто, що суші та вегетаріанство – гармонійне поєднання. По-перше, вони дуже соковиті та смачні, а по-друге, у них мінімум калорій. Такий обід не вплине на фігуру зайвими сантиметрами!

Овочеві роли не містити риби та морепродуктів, тому дуже часто їх замовляють алергіки, вагітні, любителі грибів та морських водоростей.

Хто такі вегетаріанці та вегани?

Вегетарианская пицца

Останнім часом вегетаріанство стало справжнім культом. Для людей, які дотримуються такого типу харчування, відкривається все більше магазинів, ресторанів і кафе. Для тих, хто не приймає дієт, різниця між вегетаріанцями та веганами дуже розмита. Розберемося у чому вона полягає.

Поняття “вегетаріанство” і “веганство” відрізняються, в першу чергу, набором продуктів у повсякденному раціоні та філософському підході.

Вегетаріанець – це той, хто не їсть м’ясо, птицю, дичину, рибу, молюсків, тобто їжу, яка передбачає вбивство тварин. Молоко та яйця можуть бути присутніми у меню залежно від типу харчування.

Веганство є суворішим різновидом вегетаріанства і передбачає повне виключення тваринної їжі і всього, що може завдати шкоди живим істотам. Прихильники не тільки не їдять м’яса, але також не використовують косметику, протестовану на тваринах, не носять одяг із натуральної шкіри, хутра, пуху. Вони не відвідують зоопарки, цирки та навіть є противниками утримання тварин у міських квартирах, адже це не природні умови.

Щодо продуктів, вегани також відмовляються від меду, казеїну, желатин та іншого. Прихильники цієї ідеології вважають, що таким чином вдасться зберегти природу, а “їжа з трупів” приносить шкоду їх здоров’ю та навколишньому середовищу. На їхню думку, тварини мають право бути вільними від експлуатації людьми у будь-яких проявах.

За статистикою, кожна 7 людей на планеті не їсть м’ясо, тобто з 7 мільярдів населення 1 мільярд дотримується вегетаріанства. У кожного на це свої причини — від мети зберегти все живе до проблем зі здоров’ям та етичних норм.

Принципова відмінність веганів та вегетаріанців у тому, що у першому випадку – це життєва позиція, у другому – прагнення до правильного способу життя. Для збереження відмінного самопочуття та підтримки здоров’я, представникам філософії веганства необхідно приймати штучні вітаміни групи В та різні біодобавки. Дефіцит В12 небезпечний для здоров’я, викликає анемію та розлади центральної нервової системи.

ТОП веганських продуктів:

  • свіжі овочі, включаючи авокадо, огірки та інші;
  • хліб з цільнозернового борошна;
  • соєве м’ясо;
  • сир Тофу;
  • крупи;
  • морська капуста, листя норі;
  • горіхи та нут;
  • фрукти та ягоди.

Усім, хто вибрав життя без м’яса, через моральні принципи або віддаючи данину моді, варто розуміти, що це внесе зміни до всіх аспектів життя.

Види вегетаріанства

Вегетарианские роллы

Існують різні види вегетаріанства. Умовно їх можна поділити на 3 групи:

  1. Ово-лакто-вегетаріанці: споживають молочні продукти та яйця.
  2. Ово-вегетаріанці — їдять яйця, але не харчуються йогуртами, кефіром тощо.
  3. Лакто-вегетаріанці — тільки молоко і продукти, що виробляються з нього.

Хто такі вегани, ви вже знаєте, але це не єдиний напрямок незвичних для м’ясоїдів варіантів харчування.

  1. Люди, які відмовилися від тварин продуктів, але вживають рибу, називаються піскатаріанцями.
  2. Сироїди харчуються необробленими продуктами. Їжа вважається сирою, якщо вона не піддавалася приготуванню при температурі +40-48 градусів.
  3. Фрукторіанці – раціон складається з ягід та фруктів. Їх їдять невеликими порціями, кожні 2-3 години.

Якщо з фрукторіанцями та сироїдами все більш-менш зрозуміло, то з вегетаріанцями та веганами у багатьох все-таки виникає плутанина. Пропонуємо наочну таблицю, вивчивши яку можна практично із закритими очима відрізнити представників цих типів харчування.

Критерії Вегани Вегетаріанці
Родо-видові відносини Вузьке видове поняття. Широке пологове поняття.
Список заборонених продуктів М’ясо, риба, молоко, яйця, желатин, мед. М’ясо риба.
Тонкощі живлення Цілком відсутній тваринний білок. У повсякденному меню мізерний асортимент страв. Така одноманітність підходить далеко не всім. Більше варіативне меню, з включенням білка. Людина має більше можливостей урізноманітнити харчування, щоб менше відчувати нестачу м’яса та риби.
Причини вибору певного типу харчування Екологічні, релігійні, моральні засади. Економічні погляди, медичні показання.
Вплив на організм Збільшується ризик розвитку анемії, залізодефіциту. Існує безліч побічних ефектів. Знижується ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету, онкології, атеросклерозу.
Спосіб життя Відрізняється від способу життя звичайних людей, адже крім неприйняття м’ясних продуктів вони абсолютно виключають товари, що стосуються експлуатації тварин. Крім того, не відвідують зоопарки та цирки. Помітно відрізняється від життя м’ясоїдів не лише харчуванням, а й моральними засадами, адже вони не вбивають тварин заради їжі.

Веганство та вегетаріанство – це обмеження в їжі?

При усвідомленому виборі веганства та вегетаріанства люди відкривають собі величезну кількість нових страв та рецептів. Вони не сприймають їх як обмеження, скоріше як спосіб очистити організм від шлаків і токсинів, продовжити молодість, відчувати себе бадьоро протягом дня.

Вегетаріанці не тільки не їдять м’яса, а й намагаються загалом харчуватися здоровою їжею, без ароматизаторів, трансжирів, шкідливих добавок. Не можна говорити про таке меню, як про суворе обмеження, скоріше це внесок у власне здоров’я.

Обмеження стосуються лише смаків, адже на перших етапах чіпси та смажене м’ясо складно замінити та задовольнити чи нутом соєвим паштетом, але якщо є мотивація та бажання, все вийде. До зміни типу живлення потрібно поступати поступово, щоб звести до мінімуму стрес для організму. Згодом овочеві страви стануть неймовірно смачними, адже організм очищається, зокрема, рецептори.

Основні правила у складанні меню для вегетаріанця:

  • на добу потрібно споживати щонайменше 2200 ккал;
  • немає одноманітного меню – чим більше інгредієнтів, тим краще;
  • вранці більше вуглеводів, а увечері білків;
  • пити не більше 1 чашки кави або чаю на добу – ці напої перешкоджають засвоєнню заліза;
  • 2 білкові страви на день, наприклад, з’єднувати броколі та сочевицю, рис і квасолю;
  • багато чистої води протягом дня.

Харчування веганів вважається мізернішим, адже в основі його філософії: “Їжа людини не повинна завдати шкоди жодній живій істоті на землі”. Оскільки мед не використовується, десерти заправляють кленовим сиропом, різними фруктовими екстрактами. У салати додають соус на основі олій, лимонного соку, зерен.

Замовити вегетаріанську їжу у Харкові з доставкою

Доставка суші від Roll Club пропонує величезний вибір вегетаріанських страв. Кожна з них приготована відповідно до основних правил цих типів харчування. Використовуються лише свіжі продукти, жодних додаткових добавок та підсилювачів смаку.

Щоб замовити вегетаріанську їжу в Харкові, достатньо зателефонувати за вказаним номером або оформити заявку в режимі on-line. Кур’єр приїде за вказаною адресою у потрібний час, а у вас буде можливість насолодитися першокласними стравами!

Залишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *