Суші та сашимі – традиційні страви японської кухні. І навряд чи десь знайдеться людина, якій вони взагалі не подобаються. Їх можна їсти не часто. Можна більше любити страви з м’яса чи картоплі. Але те, що японська кухня — це несмачно, ніхто не скаже. А все тому, що ті ж ролі можна робити тільки з рибою або додавати до неї іншу начинку. І якщо ви не любите один інгредієнт, можете використати інший. Це залежить лише від ваших бажань та смаків.

А у тих шанувальників японської кухні, які віддають перевагу варіантам страви, де як основний інгредієнт використовується риба, сьогодні справжнє свято. Йоші Фудзівара, шеф-кухар із Японії та власник мережі ресторанів Fujiwara YOSHI, розповів, як приготувати справжні японські суші з тунцем кількох видів.

Сам собою процес приготування нескладний. Він складається лише з кількох етапів. Але проблема в тому, що тут є свої секрети, які вам доведеться дізнатися, щоб приготувати страву ідеально. І повірте, воно того варте, адже суші можуть відмінно розбавити традиційний новорічний стіл.

Рецепт суші та сашими

Для початку вам необхідно приготувати інгредієнти:

  • Зелена цибуля. З його купівлею проблем у вас виникнути не повинно. Він є у будь-якому хорошому супермаркеті.
  • Огірок. Така сама ситуація, як і в попередньому випадку.
  • Імбир. Має бути маринованим.
  • Васабі. Відіграє роль як приправи, а й дезінфектора. Робить вживання сирої риби безпечним.
  • Соєвий соус. Потрібний для вмочування вже готових суші.
  • Рис. Найкраще підійде короткозернистий рис зі свіжого врожаю.
  • Тунець. Найбільше цінуються частини риби без прожилок, а також жирні види. Залежно від цього, цінність тунця може відрізнятися в десятки разів. Для сашимі потрібні прямокутні шматочки по 15-20 г. Для суходолу – тонкі слайси, нарізані під кутом.
  • Норі. Вони не лише смачні, а й корисні, тому що в них багато мінералів.
  • Дайкон (японська редька). Підвид редьки білого кольору. За формою дайкон більше схожий на моркву.
  • Шисо (японський базилік). Це листя перили, яке візуально схоже на базилік. Бувають зелені та червоні.

Приготування суші від шеф-кухаря

Після підготовки всіх інгредієнтів можна переходити до процесу. Отже, для приготування тонких ролів (хосомаки) зробіть наступне:

  1. Відваріть рис для суші та викладіть норі. Рис має бути приготовленим правильно, а лист норі потрібно розділити на дві половини і покласти шорсткою стороною вгору.
  2. Змочіть руки водою, щоб рис не чіплявся до рук. Буде чудово, якщо ви приготуєте оцтову воду. Просто змішайте 100 мл води та 10 мл оцту. Також замість оцту можна використовувати лимонний сік чи маринад із імбиру. Руки мають бути лише злегка змоченими. Якщо вологи буде багато, то рис може розсипатися, а лист норі розмокнути.
  3. Викладіть рис на норі, залишаючи відступи біля горизонтальних країв близько 1 см. Риса знадобиться приблизно 80 г. Його потрібно рівномірно розподілити по листку.
  4. Викладіть в середину васабі та тунець. Васабі – це корінь японського гірського хрону, і з ним потрібно не переборщити, щоб страва не вийшла дуже гострим.
  5. Загорніть рол за допомогою спеціального килимка для суші та наріжте. Якщо ви вдалося загорнути так, щоб васабі і риба були чітко в середині, рол був симетричним, а шов листа норі рівним, то це означає, що ви досягли непоганого рівня майстерності. Але спочатку доведеться потренуватися.

Далі можна розрізати страву на частини. При нарізці ролу потрібно змочити ножем водою, щоб нічого не прилипало до леза.

Тепер можна готувати роли урамаки (рисом назовні). Для цього потрібно виконати кілька нескладних дій:

  1. Оберніть килимок плівкою, щоб рис не прилипав до нього. Трьох шарів харчової плівки буде достатньо. Далі на килимок покладіть лист норі шорсткою стороною догори.
  2. Розкладіть на норі рис без проміжків. Знадобиться приблизно 120 г рису. Його необхідно розподілити поступово від краю до краю.
  3. Одним рухом переверніть норі рисом донизу. Якщо рис приготовлений правильно, він не відстане від листа і розсипиться.
  4. Викладіть на норі тонко нарізаний огірок, зелену цибулю та слайси тунця. Зелень потрібна, щоб страва була свіжою та легкою.
  5. Загорніть блюдо за допомогою килимка, добре притискаючи, щоб воно було цілісним та щільним.
  6. Прикрасити роли можна підсмаженим кунжутом. Якщо вам подобається запах кунжуту, краще трохи порубати його ножем.

Перед різанням суші також рекомендується змочити лезо водою.

Готувати нігірі (суші, на яких лежить риба), на перший погляд, дуже просто. Але щоб робити це ідеально, вам теж доведеться потренуватися. Також потрібно дотримуватися кількох правил. Отже, порядок приготування такий:

  1. Візьміть шматочок риби і промокніть його про паперовий або кухонний рушник, щоб забрати зайвий жир.
  2. Покладіть на рибу трохи васабі.
  3. Візьміть рис (приблизно 20 г), покладіть на нього рибу та сформуйте суші. От і все!

Щоб приготувати сашими вправи не потрібні, адже тут формувати роли не доведеться. Головне, правильно викласти інгредієнти. Отже, викладіть на тарілку гірками тонко нарізаний дайкон, додайте салат шисо і нарізаний слайсами огірок. Буде чудово, якщо ви знайдете водорості вакамі. Їх можна купити у висушеному стані. Перед тим, як додати до страви, їх потрібно промити і замочити. Спочатку залийте їх гарячою водою та відразу ж холодною. Потім добре відіжміть і додайте в сашимі.

На подушку з овочів викладіть сирий тунець чи іншу рибу. Розкладайте головний інгредієнт акуратно та красиво, щоб вийшла страва, а не просто риба з овочами.

Смачного!

 

Залишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *